NSHOUTBOX

Musisz być zalogowany, by móc korzystać z shoutboxa

Statystyki

Użytkowników : 2298
Artykułów : 385
Odsłon : 199520

PARTNERZY

1

2

3

4

5

Terminarz zapisów [PS4]

Terminarz zapisów na obecny tydzień FIFA18  

TURNIEJ SPONSOROWANY!

Zapraszamy do zapisów!  

Ligi FIFAPRO 3 !!

Już wkrótce rusza kolejna edycja lig FIFAPRO!       

Podsumowanie World Cup

Prezentujemy Wam podsumowanie turnieju World Cup na platformach PS4 oraz Xbox360    

  • Terminarz zapisów [PS4]

    poniedziałek, 30 października 2017 17:52
  • TURNIEJ SPONSOROWANY!

    niedziela, 15 stycznia 2017 10:24
  • FIFAnet.eu - serwis informacyjny

    niedziela, 12 czerwca 2016 14:22
  • Ligi FIFAPRO 3 !!

    piątek, 15 stycznia 2016 22:04
  • Podsumowanie World Cup

    czwartek, 24 lipca 2014 16:30
Top 10 Gier 2011 według Mielnika
Wpisany przez Michał Mielniczek   
wtorek, 03 stycznia 2012 19:43

Rok 2011 za nami więc pora na jego podsumowanie. Otrzymaliśmy masę fajnych gier. Która z nich w moich oczach jest najlepsza ? Jeżeli chcecie się tego dowiedzieć to zapraszam do przeczytania poniższego tekstu.

 

 

W tym roku producenci postanowili zasypać nas lawiną premier pod koniec roku. W sumie otrzymaliśmy około 20 solidnych produkcji przez cały rok. Oto 10 najlepszych.


1. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

2. L.A. Noire

3. Batman: Arkham City

4. Dragon Age II

5. Deus Ex: Human Revolution

6. Gears of War 3

7. Portal 2

8. Crysis 2

9. Bulletstorm

10. Dead Island

 

Jak widać jest to najlepszy rok w historii dla Polskich producentów. Oprócz trzech które znalazły się w najlepszej 10 otrzymaliśmy jeszcze: Hard Reset, Anomaly: Warzone i Call of Juarez: The Cartel.

 

Zaskoczeń było mało ale jednak. Jednym z takowych jest Portal 2 który z gry dodawanej do Orange Box'a stał się pełnoprawnym osobnym tytułem. Twórcy potrafili rozwinąć interesującą i wciągającą fabułę na podstawie jednego małego urządzenia- Portal Gun'a. Gra Arcade Bastion wywołała poruszenie na rynku growym. Mała niezależna gierka sprzedała się w 0,5  mln egzemplarzach. Świetna grafika i udźwiękowienie sprawiły że zakochało się w niej tysiące graczy. Mieliśmy też MineCrafta o którym każdy już słyszał. Niemiłym zaskoczeniem jest Battlefeld 3 (w wersji na konsole). Gra nie jest zła ale po takich zapowiedziach jak i milionowej kampanii marketingowej wypada po prostu słabo. Na konsole jest to gra wręcz koszmarna. Działa  30 klatkach na sekundę, obcięta została grafika w stosunku do PC, dostaliśmy o możliwość rozgrywania o połowę mniej graczy meczy online. EA olało konsolowców przez co rezultat jest marny. Jeżeli chodzi o wersję PC to jest ona o niebo lepsza, jedna z lepszych FPS'ów ostatnich lat.

 

Pozwoliłem sobie również pogrupować gry na kategorię. I oto co z tego wyszło.

 

Najlepsze FPS'y :

1. Crysis 2 (Grafika, fabuła )

2. Bulletstorm (Innowacyjny system rozgrywki)

3. RAGE (Innowacyjne podejście do grafiki, oldschoolowe strzelanie)

 

Najlepsze RPG:

1. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (Fabuła, grafika, odniesienia do książek)

2. Dragon Age II (Świetna Fabuła)

3. The Elders Scroll V : Skyrim (Znakomity świat)

 

Najlepsza gra akcji:

1. L.A. Noire (Mimika, fabuła)

2. Batman: Arkham City (Rozbudowany świat, po prostu Batman :) )

3. Assassin'S CREED: Revelations (Nareszcie koniec z Ezio)

 

Najlepsza gra sprotowa:

1.Forza Motorsport 4 (Grafika,poprawki względem 3 odsłony)

2. FIFA 12 (Nowy system gry w obronie, Impact Engine)

3. Kinect Sports: Seson 2 (Lepsza współpraca z Kinectem)

 

Najlepsza strategia:

1. Might & Magic Heroes VI (Długość, fabuła)

2. Total War: Shogun 2 (Grafika, długość)

3. Anno 2070 (Grafika, model prowadzenia miast)

 

To tyle w tym toku mieliśmy dużo gier, jedne lepsze a inne gorsze. Większość myślało że rok będzie należeć do CoD: MW3 lub BF3, to miały być ich święta i pokaz siły. Owszem w wykonaniu CoD'a lecz świąteczny okres należał bezwzględnie do Skyrima. Mieliśmy wyraźne określoną dominację w poszczególnych miesiącach. Na początku królował nam Wiedźmin 2, wakacje należały do Deus Ex'a a koniec roku do Skyrima. Choć i tak nikt nie zdołał przerwać hegemonii CoD'a gry odniosły moralny sukces.

 

Następny rok będzie również ciekawy już w marcu otrzymamy grę roku. Jestem przekonany że zostanie nią Mass Effect 3. Jest to niepodważalne, lecz poczekajmy na osąd, choć nic nie zwiastuje porażki ME3 na drodze może stanąć Diablo III. A oto jak przewiduje następny rok:


1. Mass Effect 3

2. Halo 4

3. Diablo III

4. StarCraft II: Heart of the Swarm

5. Tomb Raider

6. Borderlands 2

7. Far Cy 3

8. Max Payne 3.

9. Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier

10. Assassin'S CREED III

 

Zobaczymy jak to się sprawdzi. A ja się z wami żegnam. Zachęcam do podawania swoich Top 10 2011.

 

Pozdrawiam:

Mielnik10

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 08 stycznia 2012 17:39
 

Komentarze  

 
0 #1 Modor PL 2012-01-03 23:30
Najlepsze RPG: wygrało skyrim gra roku rpg
 
 
0 #2 Mielnik10 2012-01-04 15:38
Wiesz że to jest moja ocena. Ja nie prezentuję tu poglądów innych ludzi tylko swoje. Dla mnie Skyrim jest ok nie najlepszy jak widzisz.
 
 
0 #3 Modor PL 2012-01-04 18:13
nio wiem ze twoja ale ja napisalem ze Skyrim wygral nagrode jest juz 4 mln ludzi
 
 
0 #4 zary92 2012-01-04 20:19
Myślę że w sportowych zamiast tego kinecta spokojnie powinien się uplasować NBA 2K12 ;)
 
 
0 #5 Maczositos 2012-01-05 12:39
moje typy gier 2011r.

Gra fps Battlefield 3 w wersji na pc bo na xboxsie to kicha

Gra Rpg Dragon Age II

Gra akcji Assassin'S CREED: Revelations

Gra sportowa Fifa 12

gra strategiczna Twierdza 3 (pc)

gra która okazała się największą klapą!! Call of Duty: Modern Warfare 3!!!!!!!!!
 
 
0 #6 Mielnik10 2012-01-05 18:54
@up "Niestety" Call of Duty: MW3 nie był największą klapą. Owszem jest to odgrzewany kotlet lecz gra zarobiła parę MILIARDÓW $. Jak widać ludzie to lubią więc dla Activision jest to ogromny sukces. Sprzedają parę razy do samo i jeszcze mają taką kasę. Podobnie zaczyna się dziać z serią Assassin'S CREED :( Moim zdaniem to największą klapą roku jest Call of Juarez: The Cartel.
@Zary92 Zgodzę się że NBA 2K12 jest dobre a nawet bardzo. Ale gra nie wprowadza niczego nowego praktycznie ot nowa grafika i parę nieistotnych szczegółów. Dlatego dałem tam KS: S2.
 
 
0 #7 Modor PL 2012-01-08 10:50
Gra Rpg Dragon Age II to jest lipa :P
 
 
0 #8 Mielnik10 2012-01-08 17:33
@up A co grałeś że stawiasz taką tezę ?!
 
 
0 #9 Modor PL 2012-01-08 20:51
tak Grałem ...A TY grales w skyrima?? zagrasz to nie przestanieszz :) niby pisales mi to i tam to a ja gram juz 3 miesiac i mega jazda:P gra na wiele miesiecy
 
 
0 #10 Mielnik10 2012-01-08 21:38
@up No to pewnie grałeś w DA II na PC, bo jakoś nie widzę twoich osiągnięć z tej gry. Ja natomiast grałem na X360 i względem poprzedniej odsłony zasługuje na swoją pozycje w czołówce. A w TES V: Skyrim mam, przeszedłem na PC. I nie "porwało" mnie za bardzo. Widać że port z konsoli. BTW. to nieźle że ty grasz trzy miesiące ja grając średnio 2-3 h. dziennie przeszedłem ją w dwa tygodnie na liczniku pokazało 40 h. przegrane.
 
 
0 #11 Modor PL 2012-01-08 21:49
kolego ale zrobiles tylko glówne qesty wiec co mi tu piszesz ...zwykłe sa czasem w huj lepsze i pare godzin je sie robi ...Glówne mozna w 5h zrobic a reszte moze jakies 6 miesiecy