Gra Komputerowa The Dark Eye: Klątwa Wron

Gra Komputerowa The Dark Eye: Klątwa Wron

Gry komputerowe nieodparcie cieszą się powodzeniem. Szczególną odmianą takich gier jest RPB. Miłośnicy tego gatunku dobrze kojarzą markę The Dark Eye. Jest to produkcji pochodząca z Niemiec. Najpierw była to gra fabularna, drukowana na papierze – Das Schwarze Auge. W Polsce pojawiła się już jako trylogia pod nazwą Realms of Arkania ale już w wersji elektronicznej. Jej przeglądarkową odmianą jest gra Drakensang. The Dark Eye: Klątwa Wron jest rodzajem gry klasycznej point and click. Producentem tej gry jest Daedalic Entertainment, czyli kultowy producent dobrych RPGów, pochodzących z Hamburga.

Jak gry narkotyzują dzieci ?

Gracz przedziera się przez królestwo Andergastu poprzez wcielenie się w postać młodego Gerona. Użytkownik dowiaduje się, że jego bohater jest potomkiem łapacza ptaków, którymi się opiekuje. Geron jest wyrzutkiem społecznym, nie ma łatwego życia wśród mieszkańców Andergastu. Wszystko to przez wróżbitę, który palony na stosie przepowiedział złą wróżbę wskazując na wówczas małego Gerona. Gra ta jest pełna zabobonów i klimatem przeprowadza gracza przez dawne wierzenia, okultyzm i inne magiczne rzeczy. Gracz będzie miał okazję poznać nimfy, orki i inne baśniowe stworzenia. Główną mocą bohatera, w którego wcieli się gracz, jest niszczenie przedmiotów. Niebawem władca Andegrastu organizuje konkurs. Wtem nachodzą na to miasto ciemne chmury wron i ptaszołap musi wziąć na swoje barki, całe niebezpieczeństwo.

Grafika 2D

Gra jest stworzona przez programistów i grafików w dwu-wymiarze. Daedalic Entertainment dodała dwa wymiary zarówno do postaci jak i lokacji. Grafika jest naprawdę mocną stroną gry The Dark Eye: Klątwa Wron. Jest mnóstwo detali, które zostały wykończone do perfekcji. Jest to kraina baśniowa, w którą aż chce się zanurzyć, jej piękno emanuje na gracza, pomimo niebezpiecznego ataku wron. Wszystko jest rysowane ręcznie, co jest obecnie bardzo zaniedbywaną kategorią gatunkową wśród grafików gier. To istna paleta barw.

Przez całość gry kierujemy Geronem, nie musimy mieć do tego nawet klawiatury, ponieważ wszystko robimy myszką. Lewy przycisk odpowiada za funkcje: przemieszczanie bohatera, rozmawianie, podnoszenie, używanie przedmiotów. Prawy przycisk myszy odpowiada za funkcje: uaktywnia komentarze dotyczące obiektów, dialogi- wskazówki. Za otworzenie ekwipunku służy kręcenie rolerem myszki. Dwa kliki na lewy przycisk myszy powodują bieg Gerona. To optymalizuję grę, ponieważ przyspiesza znacząco całą akcję. Dzięki temu można cieszyć się swobodną grą, bez zbędnych umiejętności klikania kilku klawiszy na klawiaturze w celu wykonania jakiś zmyślnych ruchów bohatera, w grze The Dark Eye: Klątwa Wron, nie musisz kombinować, ani przypisywać poszczególnym klawiszom jakiś funkcji. Wystarczy Tobie do gry zwykła myszka, czy to przewodowa, czy bezprzewodowa. Jeżeli ktoś lubi takie kombinacje, to w zamian dostanie graficznie doskonałą grę, z ręcznymi rysunkami i barwami niczym z płótna obrazu znakomitego malarza. Połączenie umiejętności artystycznych z technicznymi zawsze daje niesamowity efekt w grach typu RPG.

Udana produkcja

Grę komputerową The Dark Eye można zaliczyć do bardzo udanych. Jest nie tylko pięknie stworzona przez grafików, prosta w obsłudze ale również zawiera ciekawy scenariusz. Nasz bohater nie tylko ma rąbać przeciwników i zdobywać przy tym level czy ekwipunek. Trzeba wykazać się nie tylko zręcznością operowania myszką ale również rozumnym pojmowaniem rzeczywistości wirtualnej, w tym dialogów bohatera. Dobrze dobrana strategia pozwoli na wspaniałą grę. Gra typu RPG wciąga swoją historię nie tylko fabułą ale też rysunkami i barwami.